Ema Fungáčová očami trénera

Ema je žiačkou ZŠ M. R. Štefánika v Lučenci. Pracuje pod mojím vedením 2 roky a dosahuje mimoriadne skvelé výsledky. Od jej posledného hodnotenia dosiahla veľmi krásne výsledky vo všetkých disciplínach ktorým sa venuje, ako v malokalibrovke tak vo vzduchových zbraniach. Je členkou ŠSK Kriváň a športového strediska mládeže Kriváň.

Majstrovstvá Slovenskej republiky guľové zbrane

Na M-SR v guľových zbraniach, ktoré sa konali 9. 9. 2018 v Príbelciach, v disciplíne MaPu 60 ako ostaršená členka juniorského tímu výberu kraja Banská Bystrica si v súťaži družstiev vybojovala titul majsterky SR.

Krajská školská liga

V rámci krajskej školskej ligy kraja Banská Bystrica vo VzPu 30 rán obsadila 1. miesto. V tejto istej disciplíne na Majstrovstvách okresu Lučenec vo Fiľakove sa stala majsterkou okresu Lučenec čo jej zabezpečilo postup na Majstrovstvá kraja BB. V rámci prípravy absolvovala viacero pohárových súťaží s nasledovným umiestnením:

Cena mieru Zvolenská Slatina1. miesto
Cena riaditeľky ZŠ Kriváň2. miesto
Cena J. Bahýľa Zvolenská Slatina1. miesto
Cena riaditeľa ZŠ Sliač1. miesto
regionálna liga okresov DT, KA, ZV,
LC, PT,ZH
1. miesto
Majstrovstvá kraja Banská Bystrica1. miesto
(nominacia na M-SR)

Majstrovstvá Bansko Bystrického kraja

Z ďalších úspechov môžem spomenúť Majstrovstvá kraja BB v disciplínach:

VzPu 40 stoj3. miesto
VzPu ISSF 40 ľah1. miesto
VzPu ISSF 40 ľah družstvá1. miesto
VzPu 3×20 družstvá2. miesto

Slovenský rekord

Je držiteľkou slovenského rekordu v súťaži družstiev v disciplíne VzPu ISSF 40, ktorý strelili na Národnej lige mládeže v Šali výkonom 1260,3 bodu (Fungáčová, Poljovková, Ščevlíková). V tejto disciplíne v súťaži Národnej ligy mládeže v súťaži jednotlivcov v celkovom hodnotení obsadila krásne 3. miesto.


Majstrovstvá Slovenskej republiky vzduchové zbrane

12. 4. 2019 sa uskutočnili Majstrovstvá SR v Košiciach v streľbe zo vzduchových zbraní. Emka zvíťazila a stala sa majsterkou SR výkonom 296 kruhov, čo je jej osobné maximum. Táto disciplína bola mimoriadne vyrovnaná o čom svedčia dosiahnuté výkony týchto dievčat.

1. miestoEma Fungáčová296 kruhov18 centrových desiatokZŠ M.R.Štefánika Lučenec
2. miestoMonika Havelková296 kruhov16 centrových desiatokZŠ Bernolákova Holíč
3. miestoSoňa Jahvodková295 kruhovZŠ s MŠ Hôrky

Ema pokračovala aj v ďalších dňoch v ostatných disciplínach. V disciplíne VzPu ISSF 40 ľah obsadila 4. miesto so stratou 4 desatiny bodu na 3. miesto. V tejto disciplíne obsadila v súťaži družstiev 2. miesto (Fungáčová, Mičianiková, Poljovková).

V disciplíne VzPu 3×20 (trojpolohový štandard) obsadila krásne 7. miesto v osobnom rekorde 575 bodov, kde si na Majstrovstvách SR zlepšila osobný výkon o 10 bodov. V súťaži družstiev obsadila 3. miesto (Fungáčová, Pavlík, Póczoš).

Pričinila sa veľkou mierou o 1. miesto v súťaži družstiev o Cenu prezidenta Slovenského streleckého zväzu, čo je náš najväčší úspech v súťaži klubov a športových stredísk.

Záchenský Pavel
Šéftréner športového strediska a osobný tréner Emy Fungáčovej

Galéria k článku:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *