Majstrovstvá Slovenskej republiky mládeže v streľbe zo vzduchových zbraní pre rok 2021

Mestský športový klub Brezno usporiadal v dňoch 25.-27.6.2021 v športovej hale na plavárni otvorené Majstrovstvá SR v streľbe zo vzduchových zbraní.

V sobotu 26.6. súťaž zahájili najmladší účastníci majstrovstiev, strelci zo VzPu Slávia 30. Zúčastnili sa aj naši mladí strelci, a to Nella Národová, Václavík Patrik, Šága Alexander a Šága Richard. Medzi trošku ostrieľaných strelcov patrila Nella ktorá si na týchto majstrovstvách strelila osobný rekord a výkonom 283 bodov obsadila skvelé 10. miesto. Všetci traja chlapci sa takéhoto podujatia zúčastnili prvý krát a v podstate sa od nich čakalo iba zbieranie skúseností na takomto veľkom podujatí.

Popoludní sa strieľala disciplína VzPu 3×20 kde v kategórii dorasteniek zvíťazila Ema Fungáčová výkonom 581 bodov. Terézia Pálenkášová strelila vynikajúci výkon 560 bodov a obsadila 3. miesto. Nina Václavíková výkonom 551 bodov obsadila 4. miesto. V súťaži družstiev toto trio si vybojovalo titul Majsteriek Slovenska s takmer 90 bodovým náskokom. Jožko Široký, strelec s 50-ročnou praxou, úspešný tréner mládeže a takisto úspešný paraolympionik a reprezentant SR ocenil v tejto najťažšej disciplíne športovca s najlepším výkonom. Ocenenie získala Ema Fungáčová nakoľko nenašla premožiteľa ani medzi dorastencami.

V druhej disciplíne VzPu 40 ľah dorastenci nás reprezentoval Šimo Erich ktorý výkonom 404 bodov skončil na 12.mieste. V kategórii dorasteniek nás reprezentovala Ema Fungáčová ktorá výkonom 417,4 bodu obsadila 2.miesto so stratou 6 desatín na víťaza. Terézia Pálenkášová výkonom 413,8 bodu skončila na 7.mieste, kde na 6.miesto stratila 0,1 bodu. V kategórii dievčat do 14r. Nina Václavíková obsadila 10. miesto výkonom 416,4 bodu a tiež jej chýbala desatina na 9.miesto. V súťaži družstiev si naše trio dievčat vybojovalo 2. miesto s odstupom 2 bodov za víťazným Elánom Svätý Peter.

Vo VzPu 40 stoj v kategórii dorastencov Šimo Erich si vybojoval 6. miesto výkonom 369,2 bodu. V kategórii dorasteniek zvíťazila Ema Fungáčová výkonom 405,8 bodu a zvíťazila suverénne s náskokom 15 bodov. 6. miesto si vybojovala Terézia Pálenkášová výkonom 381,2 bodu. 8. miesto si vybojoval Nina Václavíková výkonom 375,7 bodu. Aj v tejto disciplíne zvíťazila Ema Fungáčová keď nenašla premožiteľa ani medzi dorastencami. V súťaži družstiev sme skončili na 2. mieste so stratou 0,9 bodu na družstvo kraja Trenčín a s náskokom 22 bodov pred družstvom kraja Košice.

Vystúpenie našich športovcov môžeme smelo hodnotiť veľmi kladne, veď v súťaži jednotlivcov sme získali dve zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu a v súťaži družstiev jednu zlatú a dve strieborné medaily. Na záver musím poďakovať našim strelcom za vzornú reprezentáciu klubu a organizačnému tímu okolo Janka Medveďa a jeho rodiny za skvele pripravené majstrovstvá pre nás strelcov v novej priestrannej hale na plavárni kde sme strieľali prvý krát, dokázali to s bravúrou, vlastnou Jankovi Medveďovi v rekordnom čase keďže rozhodnutie usporiadať M-SR mládeže padlo hodinu po dvanástej. Rozhodcovský tím pod vedením Ing. Kulicha odviedol stopercentnú prácu. Ešte raz ďakujeme všetkým.