Finále PARDINI Open Ligy

Dňa 12.6.2021 sa po 16-tich kvalifikačných pretekoch PARDINI SLOVAKIA On-line ligy 2020/021 uskutočnilo finále v tenisovej hale v Martine. Zo 167 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Anglicka, Francúzska a Poľska do finále postúpilo 64 strelcov ktorí súťažili vo dvojiciach, strelec z pušky + strelec z pištole.

Náš klub mal zastúpenie štyrmi mladými puškárkami: Ninou Majerovou, Petrou Ščevlíkovou, Emou Fungáčovou a Teréziou Pálenkášovou. Keď sme sa zišli v športovej hale všetci pištoliari boli trošku starší, Nina Majerová mala za partnera sedemdesiatnika Jozefa Paleša. Všetci nastupovali na palebnú čiaru so slovami „len aby sme to tým mladým nepokazili“.

Prvú elimináciu zvládla Ema Fungáčová spolu so svojim pištoľovým partnerom Kubešom Martinom st. zo SSK Policie Rapid Plzeň na výbornú. Ostatné tri sa do ďalšej eliminácie neprebojovali ale podali vynikajúce výkony. Trošku škoda že ich nepodržali pištoliari. Z druhej eliminácie sa Ema prebojovala do tretej ktorá určovala pozície o 1. až 8. miesto. Z tretej eliminácie bojovala o tretí stupienok, kde nakoniec skončili na prekrásnom 4.mieste. Jej partner nastúpil síce s úsmevom ale v sandáloch, neskôr som sa dozvedel že pred týmto podujatím po úraze chrbtice 6 týždňov ležal. Pred jeho výkonom tak isto klobúk dole.

Ema si zastrieľala prvé veľké finále a vo veľmi búrlivej atmosfére na vlastnej koži pocítila čo je to tlak pred samotným výstrelom. Tohto finále sa zúčastnilo aj množstvo reprezentantov z jednotlivých krajín takže sa nemôžeme čudovať že sa do ďalších eliminácií neprebojovali aj ďalší. Všetky dievčatá nás reprezentovali na kvalitnej výkonnostnej úrovni a Eme k úspechu blahoželám. Jej celkový výkon a hlavne zvládnuté finále ocenili aj slovenský štátny tréner pán Slávkovský a poctu jej zložili aj reprezentantky Demjén-Pešková a Beníková – neskorší víťaz Pardini ligy.

Medzi 8 najlepších strelcov zo Slovenska postúpili dve puškárky: Beníková, Fungáčová a jeden pištoliar: Rozina. Ostatní strelci boli zo zahraničia. Ešte raz blahoželám Eme k fantastickému výkonu a ďakujem za ukážkovú reprezentáciu svojho klubu.

Záchenský Pavel
tréner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *