Majstrovstvá kraja Banská Bystrica mládeže pre rok 2021 v streľbe zo vzduchových zbraní.

V dňoch 4. až 6. júna náš klub usporiadal Majstrovstvá kraja Banská Bystrica mládeže pre rok 2021 v streľbe zo vzduchových zbraní. Súťažilo sa v priestoroch základnej školy.

Piatok

Piatok 4. júna sa stretli mladí strelci v disciplíne VzPu Slávia 30 rán kde z našich strelcov Národová Nella obsadila 3. miesto výkonom 273 kruhov, Patrik Václavík medzi chlapcami skončil na 4. mieste výkonom 249 kruhov. Prvý krát sa súťaže zúčastnili aj bratia Šágovci, kde Richard obsadil 8. miesto a Alexander 10. miesto. V súťaži družstiev naši strelci skončili na 3. mieste v zložení Národová Nella, Šága Richard a Patrik Václavík.

Sobota

V sobotu 5. júna sme testovali elektronické zariadenia InBand Scoring ktorých obsluhu rozhodcovský tím v zložení Ing. Poljovka, Ing. Mlynarčík, Mišove a Záchenský zvládli k maximálnej spokojnosti. Výsledky boli priebežné takmer okamžite po vystrelení poslednej rany a terčové zariadenie InBand Scoring nás nesklamalo. Bolo vidieť že rozhodcovia boli na tento druh hodnotenia dobre pripravení. Vo VzPu 40 ľah v kategórii dievčat zvíťazila Nina Václavíková, na 4. mieste skončila Nella Národová. V tej istej disciplíne v kategórii dorasteniek Ema Fungáčová obsadila 2. miesto, Terézia Pálenkášová 3. miesto. V kategórii dorastencov Barta Róbert obsadil 2. miesto, Šimo Erich 3. miesto, Drdoš Marian 5. miesto. V súťaži družstiev dorastenky obsadili 3. miesto, dorastenci 4. miesto. Vo VzPu 40 stoj sa naše dorastenky umiestnili na prvých troch miestach, kde zvíťazila Ema Fungáčová, Pálenkášová Terézia obsadila 2. miesto, Nina Václavíková 3. miesto. V tejto disciplíne v kategórii dorastenci zvíťazil Barta Róbert pred Šimom Erichom. V súťaži družstiev naše dievčenské trio Fungáčová, Václavíková, Pálenkášová obsadili 1. miesto.

Nedeľa

V nedeľu sa strieľala najťažšia vzduchovková disciplína VzPu 3×20 (trojpolohový štandard) kde s vysokým prehľadom vyhrala Fungáčová Ema, na 3. mieste skončila Pálenkášová Terézia a na 4. mieste Václavíková Nina. To isté dievčenské trio v tejto disciplíne obsadilo 1. miesto v súťaži družstiev.

Tento pretek bol generálkou pred nastávajúcimi Majstrovstvami Slovenskej Republiky mládeže v streľbe zo vzduchových zbraní ktoré sa uskutočnia 26-27. 6. 2021 v Brezne. Športovci ktorí sa zúčastnili týchto pretekov nás všetci budú reprezentovať na tomto podujatí.

Pavel Záchenský
tréner

Výsledková listina:

Výsledky Majstrovstvá kraja Banská Bystrica mládeže (514 stiahnutí )

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *