Majstrovstvá Banskobystrického kraja 2018 žiakov ZŠ

Dňa 5. 2. 2018 sa v priestoroch ZŠ Mazorníkovo – Brezno uskutočnili Majstrovstvá Banskobystrického kraja v športovej streľbe žiakov, ktoré spoločne organizovali MŠVVaS SR, SSZ, KV SSZ Banská Bystrica a ŠSK Brezno.

Zo základných škôl okresu Detva mali možnosť na Majstrovstvách Banskobystrického kraja reprezentovať svoju školu žiaci zo ZŠ Kriváň, ZŠ J. Drdoša – Vígľaš a ŽS J. J. Thurzu – Detva. Aj tento rok bola súťaž veľmi dobre zorganizovaná, všetci pretekári  sa snažili dosiahnuť čo najlepší výsledok a tak získať možnosť reprezentovať svoju školu na Majstrovstvách Slovenska v športovej streľbe žiakov.

V kategórii mladších žiakov Matúš Hliva zo ZŠ Kriváň obsadil 6. miesto a v kategórii mladších žiačok Eva Lojková obsadila taktiež 6. miesto a Klaudia Ďuricová celkové 7. miesto. Ich výkony im zároveň zabezpečili tretie miesto v súťaži družstiev v kategórii mladších žiakov. V kategórii starších žiakov si výborne viedol Daniel Jurčo zo ZŠ Kriváň, ktorý si svojím výkonom zabezpečil 2. miesto a v kategórii starších žiačok Petra Ščevlíková zo ZŠ J. J. Thurzu Detva obsadila celkové 3. miesto.

Aj napriek tomu, že strelci vynaložili maximum úsilia aby získali postup na Majstrovstvá Slovenska, nakoniec sa to podarilo len Danielovi Jurčovi.  Danielovi blahoželáme a držíme palce na MS 2018.

Ing. Emília Majerová – tréner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *