Majstrovstvá Slovenskej republiky – vzduchové zbrane 2021

V dňoch 7-9. 5. 2021 Slovenský strelecký zväz v spolupráci so ŠSK mesta Martin usporiadali Majstrovstvá Slovenska v streľbe zo vzduchových zbraní.

Súťaž sa uskutočnila pre strelcov v novej tenisovej hale, ktorá z môjho pohľadu čo sa týka priestrannosti bola skutočne spôsobilá a organizačný tím pod taktovkou Paľa Kuču odviedol, tak ako vždy 100% kvalitnú prácu, za čo im musíme poďakovať.
Za náš klub bolo nominovaných 8 mladých strelcov, ktorí sa na týchto majstrovstvách nestratili.
V kategórii juniorky a kadetky nás reprezentovali Ninka Majerová, ktorá v kategórii Juniorky obsadila skvelé 2. miesto. V kategórii kadetky Peťka Ščevlíková krásne 5. miesto a na 9. mieste skončila Martinka Mišove, ktorá si zároveň strelila osobné maximum.
V súťaži družstiev sme obsadili 2. miesto.


V kategórii dorasteniek nás reprezentovali Emka Fungáčová, ktorá skončila so stratou 0,6 bodu na 2. mieste. Na nepopulárnom 4. mieste skončila Terezka Pálenkášová a na 9. mieste Ninka Václavíková, ktorá strieľala z požičanej zbrane nakoľko deň pred pretekom došlo k mechanickému poškodeniu jej pušky. Ani to nezabránilo našim dievčatám aby zvíťazili, takže máme 1. miesto v súťaži družstiev.

V kategórii dorastenci nás reprezentovali Barta Róbert, ktorý skončil na 7. mieste o 0,1 bodu za šiestym v poradí, Šimo Erich skončil na 10. mieste. Túto dvojicu doplnil Backa Jakub z Príbeliec a vytvorili družstvo krajského výberu SSZ BB a obsadili 3. miesto.

Ak mám zhodnotiť prípravu tak sme strieľali online súťaže ako Východoslovenská Liga a Online okresná liga okresu Detva. Taktiež sme sa zúčastnili kontrolných tréningov v Košiciach, ktoré tiež boli limitované piatimi strelcami na zmenu. Chýbal nám priamy kontakt s veľkým štartovým poľom, čo sa odzrkadlilo aj na samotnej súťaži. Určite môžeme byť s vystúpením našich športovcov spokojní a dúfame, že ďalšie súťaže už budú bez pandemických obmedzení.

Záchenský Pavel
tréner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *